Eski Zamanlarda Yapılan Büyüler

0
251

Eski Zamanlarda Yapılan Büyüler

Çok eski zamanlardan bu yana büyü her zaman popüler olmayı başarmıştır. Ancak büyü yaptırabilmek için kişilerin birtakım uygulamalar ve ritüeller gerçekleştirmesi gerekmektedir. Eski zamanlarda yapılan büyülerin bir kısmı günümüzde de yapılabilmektedir. Peki eski zamanlarda yapılan büyüler hangileridir diye soruyorsanız cevabını yazımızda alacaksınız.

Ancak Kadim uygarlıklar zamanında yaşamış olan o çok büyük büyücüler günümüzde çok fazla bulunmamaktadır. Günümüzde büyülerle uğraşan kişiler medyumlardır ve bu kişiler her ne kadar önemli güçleri olsa da zamanla kendilerini insanlardan soyutlamışlardır. Bu kişiler daha çok iyi bir amaca hizmet etmek için medyumluk hizmeti vermektedirler.

Geçmişte Büyü Yapmanın Cezası Neydi?

Eski dönemlerde bu büyük büyücüler tarafından yapılan büyüler farklı etkiler ortaya çıkarabilirmiş uygulamalardır. Genellikle cadılıkla suçlanmış olan bu kişiler tarafından ak büyü ve kara büyü yapılmıştır. Zenginlik büyüleri, savaşları kazanma büyüsü, bağlama büyüsü, ölüm büyüsü gibi çok eski ve sonuçları tehlikeli büyü çeşitleri bulunmaktadır.

Bunların büyük bir kısmı günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Eski büyüler arasında yer alan sabun ve papaz büyüsü kara büyülerden biridir. Bu büyülerin yapılabilmesi için çok eski dönemlerde yaşamış olan kahinler ve medyumlar hizmet vermiştir.

Eski Büyücülerin Sahip Olduğu Güçler Nelerdir?

Eski zamanlarda yaşamış olan büyücülerin sahip olduğu birçok önemli güç bulunmaktadır. Bu kişiler geleceği okuyabilme önsezileri ne sahip kişilerdir. Aynı zamanda fal bakarak insanların kaderini söyleyebilen ve yaptıkları ritüellerle olayların gidişatını değiştirebilecek nitelikte önemli insanlardır. Sahip oldukları güçler birçok krallık tarafından tehdit olarak görülmüş ve zamanında cadı yakıştırması nedeniyle yakılmalarına neden olmuştur.

Ortaçağ zamanlarında yasaklanan büyüler nedeniyle birçok büyücü ve falcı cadılıkla suçlanarak çok büyük işkencelere maruz bırakılmışlardır. Bu dönemlerde yaşamış olan büyücüler büyü yapmayı bırakmış ve uzun bir süre dünya üzerinde kimse büyü yapmamıştır. Ancak günümüzde birçok farklı nedenle büyü yapılabiliyor ve bu uygulamalar için de kimse cezalandırılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here