Büyülerin Sosyal Belirti ve Etkileri

0
266

Büyülerin Sosyal Belirti ve Etkileri

Büyüler, manevi enerjilerin belirli niyetler ile işlenmesi ve istenilen kişiye veya mekana yönlendirilmesi ile gerçekleşirler. Ruhani ritüeller aracılığı ile uygulanan büyülerin etkileri ve bu etkilerden doğan belirtileri olmaktadır. Büyülerin sosyal belirti ve etkileri, yapılan işleme bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Ancak bir büyünün etkileri ve belirtileri ne kadar değişiklik gösterse de belli bir temele olan bağlılığını sürdürür. Bu sayede büyülerin nasıl belirtiler ve etkiler göstereceğini tahmin etmek mümkün olmaktadır. Fakat bu tahminler özel niteliklere ve büyülü ilimlere dair geniş bir bilgi dağarcığına sahip kişiler tarafından yapıldığı takdirde doğru olacaktır.

Büyülerin Kişi Üzerindeki Belirtileri

Her büyünün insan üzerinde farklı belirtiler gösterdiği bilinir. Yapılan büyü işlemine ve işlemin niyetine bağlı belirtiler ortaya çıkar. Bu belirtileri kategorize etmek için ilk olarak o belirtileri gösteren büyüleri kendi başlarına ele almak gerekir. Fakat belirtileri, bağımsız bir şekilde kategorize etmek de mümkündür.

Büyülerin fiziksel, ruhsal ve sosyal belirtiler göstermesi beklenebilir. Konumuz büyülerin sosyal belirti ve etkiler olduğu için sosyal belirtilerden bahsedeceğiz. Büyülerin göstereceği en temel sosyal belirti, kişiyi içine kapanık hale getirmektir. Bunun yanında asosyal hale gelmek, insanlarla geçinememek, kalabalıktan korkmak, yersiz utangaçlıklar ve çevredeki kişileri kendinden uzaklaştırmak, büyülerin sosyal belirtileri arasında yer alır.

Büyülerin Olumsuz Etkileri Nelerdir

Büyülerin belirtileri kategorize edilebileceği gibi etkilerini de kategorize etmek mümkündür. Büyü etkileri, yapılan işlemin niyetine göre şekillenir. İyi niyetli büyülerin etkileri, iyi sonuçlara ulaştıracak şekilde görevini yaparken, kötü niyetli büyüler olumsuz sonuçlar doğurur.

Büyülerin etkileri de fiziksel, ruhsal ve sosyal olarak ayrılabilir. Olumsuz büyü etkileri sosyal açıdan insanı soyutlayacak biçimde olmaktadır. Bu etkilere maruz kalan bireylerin yalnız kalması, sevdikleriyle arasının bozulması muhtemeldir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here