Büyü Çeşitleri

0
200

Büyü Çeşitleri

Büyüler kökeni antik çağlara kadar dayanmakta olan ruhani işlemlerdir. Manevi enerjilerin çeşitli ritüeller aracılığı ile yönlendirilmesi ile gerçekleşen büyüler, binlerce yıldır uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu uzun süreç sırasında birden fazla büyü çeşitleri türemiştir. Büyülü ilimlere dair çalışmalar yapan medyumlar büyü yapımında kullanılan türlü metotlar geliştirmişlerdir.

Büyü yapmak için kullanılan bu farklı metotlar, farklı sonuçlar almayı sağlamaktadır. Fakat aynı niyete yönelik kullanılan farklı metotlar da vardır. Bu durumda etkiler birbirinden farklı olacaktır fakat sonuç aynı olacaktır. Böyle metot değişikliklerinin kullanılmasının sebebi, büyülerin kişiden kişiye farklı etki ediyor olmasıdır.

Büyü Yapma Yöntemleri

Büyülerin nasıl etki edeceğini ve nasıl sonuçlar vereceğini belirleyen çok sayıda etken vardır. Bu etkenlerden ötürü, büyülü ilimlerin uzmanları zaman zaman yöntemlerini değiştirmek zorunda kalırlar. Böylelikle yeni yöntemler, metotlar türerken büyülü ilimler giderek gelişir. Büyülerin türeme serüveni binlerce yıldır sürmektedir.

Günümüzde dahi medyumların halen yeni teknikler geliştirdiği bilinmektedir. Antik medyumlardan bu yana aktarılan bilgilere ve büyünün temeline sadık kalınarak yapılan değişimler, büyünün istenilen sonuçları vermesini sağlamak uğruna yapılır. Tabi antik çağlarda ve eski çağlarda medyum kelimesi yerine büyücü, şaman, kadim kişi ve benzeri isimler tercih edilmekteydi.

Büyülerin Kaç Çeşidi Vardır

Büyülerin çok sayıda çeşidinin olması bu anlattıklarımıza bağlıdır. Peki nedir bu çeşitler ve kaç tanedir dediğinizi duyar gibiyim. Sizleri yanıtsız bırakmak istemiyoruz fakat büyülerin kaç çeşidi olduğu net olarak bilinmemektedir. Ayrıca hepsini saymaya kalkışmak oldukça zordur.

Fakat günümüzde en çok tercih edilen belirli büyü çeşitleri ve yapılış niyetlerinden bahsedebiliriz. En sık tercih edilen iyi niyet büyüleri, aşık etme, bağlama, bereket açma, kısmet açma, huzur verme ve şifa sağlama gibi büyülerdir. Kötü niyet büyülerinden en çok tercih edilenler ise ayırma, soğutma, huzur kaçırma, kısmet kapama, göz bağlama, kara büyüler, delirtme büyüsü ve benzeri işlemlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here